
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 56 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | ±5 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.7 mm |
| RoHS | Compliant |
| Mounting Style | Surface Mount |
| case package | 0805 |
Stock: 2163
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02330
Ext.Price$0.02330
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02330 | $0.02330 |
| 10 | $0.01165 | $0.11650 |
| 50 | $0.00896 | $0.44800 |
| 100 | $0.00689 | $0.68900 |
| 500 | $0.00617 | $3.08500 |
| 1000 | $0.00553 | $5.53000 |
| 3000 | $0.00509 | $15.27000 |
| 5000 | $0.00469 | $23.45000 |
| 10000 | $0.00432 | $43.20000 |
| 30000 | $0.00398 | $119.40000 |
| 50000 | $0.00366 | $183.00000 |
| 100000 | $0.00337 | $337.00000 |
